Spływy kajakowe

W okolicy jest kilka rzek idealnych na spływy kajakowe.

Aktywny urlop, sporty na lato nade wszystko tym są spływy kajakowe, to wyśmienity pomysł na zdrowy wypoczynek. Wypad za miasto, długie spacery po lesie, spływy kajakowe, sporty wodne to jeden z atutów lata.
Wśród nich najpopularniejszą dyscypliną jest kajakarstwo, w nawale pracy zawodowej każdego dnia brakuje nam czasu na zorganizowanie jakże niezbędnego wypoczynku. Spływy kajakowe, inny rodzaj rekreacji jest zbawienny dla naszego zdrowia i lepszego samopoczucia. Ogólne wskazania dla osób jakie daje turystyka kajakowa to rozwinięcie mięśni barków i rąk lub z dysfunkcją uniemożliwiającą normalne chodzenie. Turystyka kajakowa, turystyka czynna to sport niemal dla każdego.
Do uprawiania turystyki kajakowej na akwenach wodnych Pojezierza Wałeckiego, polecamy spływy kajakowe na rzekach: Rurzyca, Drawa, Piława i Dobrzyca.
Turystyka kajakowa zapewnia poprawę sprawności, ogólnej kondycji, wzmocnienie mięśni, poprawia wydolność organizmu, pozostawia w pamięci i ukazuje piękno tej ziemi na szlakach kajakowych.
Spływy kajakowe są dla każdego, kto lubi czynny wypoczynek oraz chciałby poprawić swoją ogólną kondycję!Wybrane zdjęcia